Sajnos könnyen előfordulhat, hogy egy hibás komponens telepítésekor weboldalának működésében fennakadás keletkezik. A telepítést követően ilyenkor csak egy fehér oldalt lát, vagy egy helytelen beállítás elvégzése- és mentésekor kap hibaüzenetet, mely gátolja a helyes betöltődést.
Az error_log a kiszolgáló szerveren keletkező hibákat menti csak el. Ezzel szemben a Wordpress rendszere saját logolást is kínál, mellyel a rendszer belső hibái kerülhetnek feljegyzésre. Ezen log neve a "debug.log".
Bekapcsolása az alábbiak szerint történik:
- A problémás weboldal dokumentumgyökerében a "wp-config.php" fájlt kell megkeresni és szerkesztésre megnyitni.
A fájl helyének megtalálása:
- A tárhely Fődomain nevéhez rendszerint a /public_html/ könyvtár tartozik, így ott kell keresnie a fájlt.
- Ha egy Kiegészítő tartományként felvett domain név könyvtárát keresi, akkor cPanel felületen a Tartományok/Kiegészítő tartományok alatt, a domain név sorában található "dokumentumgyökér" könyvtárra kattintva éri el azt a mappát, amiben keresnie kell a fájlt.
- A megnyitott fájlban az alábbi sort kell megkeresni.
define( 'WP_DEBUG_LOG', false );
- A jelzett sort törölni szükséges, majd az alábbi kódokat kell a helyére bemásolni.
// Enable WP_DEBUG mode
define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
@ini_set( 'display_errors', 0 );
define( 'SCRIPT_DEBUG', true );
- A sorok hozzáadása után a fájlt a jobb felső sarokban szükséges elmenteni a "Save Changes" gombra kattintással.
Ezt követően nyissa meg weboldalát újra, vagy próbálja ki azt a funkciót, ahol a weboldal működése leáll (például ha bejelentkezéskor az adatok megadása után üres, fehér oldalra jut, próbálja ki újra a belépést a bekapcsolt logolást követően). Ha a wordpress rendszeren belül bármilyen futási probléma található, akkor létrejön a debug.log nevű állomány. A fájl minden esetben a weboldal dokumentumgyökerén belül található meg a /wp-content/ könyvtáron belül, debug.log fájlnéven.
Általános javítási metódusok
A debug.log megtekintésekor a fájlban évek-dátumok-hibák-elérési utak-fájlnevek fognak látszódni. Ilyen esetben mindíg az útvonal az, amit érdemes ellenőrizni a hibasorban. Mintául az alábbi sor szolgál:
in /home/thisisit/pubilc_html/wp-content/themes/thentytwelve/configuration.php on line 75
A fenti sorban az látható, hogy a sablonok (themes) könyvtárban a twentytwelve nevű sablonnal van hiba, azon belül pedig a configuration.php fájl 75 sorában található hiba miatt nem tud lefutni a weboldal betöltődése. Hasonlan kell értelmezni a bővítményekkel kapcsolatos sorokat is:
in /home/thisisit/pubilc_html/wp-content/plugins/renamelogin/index.php on line 10
A fenti sorban az látható, hogy a bővítmények (plugins) könyvtárban a renamelogin nevű bővítménnyel van hiba, azon belül pedig az index.php fájl 10 sorában található hiba miatt nem tud lefutni a weboldal betöltődése.
Ilyen hibák esetében ajánlott a bővítmények kikapcsolása (a bővítmény könyvtárnevének átírásával a bővítmény inaktívvá tehető), vagy a használt sablon lecserélése, esetleg egy korábbi verzióból való visszaállítása:
Korábbi verzióra alábbi leírásunk szerint állhatnak vissza Jetbackup Segítségével. Illetve ez elvégezhető akár Backup-restore menüpontunk segítségével is.