Használhatok-e webes keretrendszereket osztott szerveres környezetben?

A webes keretrendszerek olyan programozási platformok, melyek segítségével könnyebbé válik a webalkalmazások és weboldalak fejlesztése. Ezek az eszközök előre elkészített sablonokat, könyvtárakat és szerkezetet biztosítanak, így a fejlesztők hatékonyabban és strukturáltabban dolgozhatnak. Ezáltal jelentősen csökken az ismétlődő feladatok, és gyorsabban létrehozhatók a korszerű, biztonságos és funkcionális webes alkalmazások.

Ebben a cikkünkben nem a keretrendszerek közötti előnyöket/hátrányokat és azok tényleges technikai követelményeit boncolgatjuk, hanem csak azok elérhetőségét osztott cPanel tárhelyen.

A közhiedelemmel ellentétben osztott cPanel tárhelyes környezetben is van lehetőség webes keretrendszerek használatára és nem feltétlenül van szükség egy drágább dedikált tárhelyre vagy VPS-re. A téves feltételezés nem alaptalan, mivel sok szolgáltatónál az olcsóbb tárhelyekhez nem jár SSH elérés, ami nagyban megnehezíti a keretrendszerekkel való hatékony munkát.
Ezen felül legtöbb esetben azért az ezekre a rendszerekre alapuló egyedi fejlesztések okkal készülnek el abban a szerkezetben amiben elkészülnek, így erőforrás használatokat tekintve és egyedi könyvtárak/modulok használatából kifolyólag egy dedikált szolgáltatás több esetben is ideálisabb választás lehet, mint egy normál, osztott tárhelyes csomag.

Mivel mi minden cPanel tárhelyünkhöz biztosítunk Jailed SSH elérést, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a biztonságos és korlátozott hozzáférést a szerverhez, ezáltal a webes keretrendszerek telepítése és futtatása is lehetséges.

Az alábbiakban néhány példa található a népszerű webes keretrendszerek futtathatóságáról osztott cPanel tárhelyeinken:

PHP keretrendszerek:

  • Laravel
  • CodeIgniter
  • Symfony
  • Yii
  • CakePHP

Python keretrendszerek:

  • Django
  • Flask

Javascript keretrendszerek:

  • Angular
  • React
  • NodeJS

JAVA és ASP.NET alapot megkövetelő rendszerek futtatására osztott tárhelyeinken nincs lehetőség. Előbbi esetében nem menedzselt VPS szolgáltatásainkon, utóbbi esetében pedig valamely Windows tárhelyünk használatát javasoljuk.

Fontos megjegyezni, hogy bár az osztott cPanel tárhelyen való webes keretrendszerek használata lehetséges és sok esetben megfelelő választás lehet kisebb vagy közepes méretű projektekhez, a teljesítmény és a skálázhatóság korlátokkal járhat az osztott környezet miatt. Ha az alkalmazása nagyobb terhelésnek van kitéve vagy komplexebb igényeket támaszt, érdemes lehet fontolóra venni a dedikált tárhely vagy a VPS szolgáltatásokat, amelyek nagyobb erőforrásokat és jobb teljesítményt biztosítanak a webalkalmazásokhoz.

Amennyiben továbbra is kérdése lenne ezzel kapcsolatosan, kérjük küldje meg számunkra az Ügyféladmin felületről a Támogatás/Új Kérés küldése alól, hogy segíthessünk.

  • framework, keretrendszer, PHP, symfony, laravel, codeigniter, java, ruby, python, django, spring, angular, react, vuejs, express, nodejs, npm, frissitve
  • 2 felhasználó találta hasznosnak ezt
Hasznosnak találta ezt a választ?

Kapcsolódó cikkek

Cache, azaz a böngészési előzmények törlése, router újraindítása

A cache-elés, azaz a gyorsítótárazás azt jelenti, hogy a számítógép vagy a hálózat a betöltési...

Az árban benne van az is, hogy például a Google keresővel és a többi keresőben is megtaláljanak?

A nagyobb keresők automatikusan beindexelik az oldalakat, amelyek a mi tárhelyeinken vannak, így...

Mi a különbség a statikus és dinamikus tárhely között?

A statikus tárhelyen kizárólag .html kiterjesztésű HTML alapú weblapok üzemeltethetők, míg a...

Mi az az IP cím?

Minden hálózatban, amelyben a kommunikáció a TCP/IP-protokoll szerint...

Mi az a HTML?

Weblapok készítésére, megjelenítésére...