WordPress telepítése

A WordPress keretrendszer telepítését gyorsan és könnyedén elvégezhetjük a cPanel felületen az alkalmazástelepítővel vagy akár manuálisan is, amihez nem szükséges komolyabb informatikai ismeret.

Megjegyzés: A WooCommerce webáruház telepítése is az alábbiak alapján végezhető el. A WordPress felületet a WooCommerce bővítmény telepítésével alakíthatjuk át webáruházzá.


Softaculous alkalmazástelepítővel történő telepítés

1. Lépjünk be a cPanel felületre és keressük meg a Softaculous Apps Installer vagy a WordPress Manager by Softaculous menüpontot

 

2. A megfelelő menüponton belül kattintsunk a Telepítés vagy Install gombra, így a telepítési részletek oldalra jutunk és megkezdhetjük az oldal telepítését.


Megjegyzés: Mindegy, hogy a Softaculous Apps Installer vagy  WordPress Manager by Softaculous menüponton belülről indítottuk a telepítést, mind a kettő menüpont ugyanarra a felületre irányít minket.

 

3. A „Válasszon telepítési URL-t” című résznél válasszuk ki, hogy milyen protokollal szeretnénk használni a weboldalunkat, illetve pontosan melyik domainra/aldomainra szeretnénk elvégezni a telepítést.
Előfordulhat, hogy a telepítést még az SSL szolgáltatás aktiválása előtt próbáljuk elvégezni. Ebből kifolyólag egy figyelmeztetést fogunk kapni, hogy az SSL nem érhető el, így a HTTPS-el való telepítés nem lehetséges.

Ebben az esetben végezzük el az SSL szolgáltatás telepítését.

 

4. A felületen beállíthatjuk, hogy mi legyen az oldalunk neve, milyen nyelven települjön az oldal és néhány bővítmény csomagból is választhatunk.
Az Admin Fiók részt nagyon körültekintően töltsük ki mert ez lesz a fő admin fiókunk.
E-mail címnek mindenképp egy létező címet adjunk meg!

Az oldal alján pedig már csupán a Telepítés gombra szükséges rákattintanunk.
Amennyiben megadunk egy e-mail címet az oldal alján, úgy a telepítési adatok megküldésre kerülnek a megadott címre.

Megjegyzés: Sablont nem szükséges itt választanunk mert a telepítés után az admin felületen sokkal több ingyenes sablonból tudunk választani.

 

5. A telepítés végeztével beléphetünk weboldalunkra a wp-admin linkről, a telepítéskor megadott admin adatokkal vagy a Softaculous Apps Installer és WordPress Manager by Softaculous menüpontokból.


Manuális telepítés

A manuális telepítés ugyan bonyolultnak hangozhat de nem sokkal bonyolultabb telepítési mód, mint a szoftveres telepítés.
Mindenképp érdemes legalább egyszer kipróbálni mert az adatbázis és weboldal kapcsolatát könnyedén meg lehet érteni ezzel a módszerrel.

1. Töltsük le a legfrissebb WordPress verziót a WordPress weboldaláról.

https://wordpress.org/download/

WordPress letöltés

2. A letöltött, tömörített állományt töltsük fel a tárhelyünkre a weboldal gyökérkönyvtárába, a cPanel/Fájlkezelő menüpont alatt.

FONTOS: A weboldalunk gyökérkönyvtára nem egyezik meg minden esetben a public_html mappával. Ezt mindenképp ellenőrizzük a feltöltés előtt.


A feltöltés elvégeztével, a Kicsomagolás gomb segítségével csomagoljuk ki a tömörített állományt. A kicsomagolás után pedig a létrejött WordPress mappából a tartalmat, helyezzük át az áthelyezés lehetőséggel, egy mappával feljebb.
Az üres mappát és a tömörített állományt nyugodtan törölhetjük ezután.

Megjegyzés: Az áthelyezésre azért van szükség mert a weboldalunk így a weboldalam/wordpress linken lenne elérhető.

 

3. Következő lépésként hozzuk létre az adatbázist, a cPanel felületen, a MySQL adatbázis varázsló menüpont alatt.
A menüpont lépésről lépésre végigviszi velünk a létrehozás folyamatát.

Elsőnek az adatbázis nevét majd az adatbázis felhasználót és annak jelszavát szükséges megadnunk, az utolsó lépésnek pedig a felhasználót és az adatbázist szükséges összekapcsolnunk.

 

4. Utolsó lépésnek a böngészőbe írjuk be a weboldalunk nevét.
Amennyiben mindent jól csináltunk, úgy a WordPress telepítő felülete fog betölteni.


FONTOS:
Ha nem a WordPress telepítő tölt be, úgy ellenőrizzük, hogy domain nevünket megfelelően a tárhely IP címére irányítottuk vagy sem.


A telepítő először az oldal nyelvét fogja kérni, majd utána az Adatbázis adatokat, amiket a korábbi pontban hoztunk létre, illetve az oldalunk nevét és az admin fiók adatait szükséges még megadnunk.
Az admin fiók adatait mindenképp mentsük ki biztonságos helyre!

Megjegyzés: Az adatbázis adatoknál az Adatbázis kiszolgálót, illetve a tábla előtagot (table_prefix) nem szükséges módosítani az maradhat az, amit megad a rendszer.

 

El is készültünk a telepítéssel és már be is léphetünk a weboldalunkra!

 

Érdekesség: Manuális telepítés esetén is megoldható, hogy a Softaculous Apps Installer vagy WordPress Manager by Softaculous menüpontokból belépjünk az admin felületre.
A menüpontokban található egy Scan lehetőség, amivel Telepítéseket tudunk keresni a tárhelyen.

 

Amennyiben továbbra is kérdése lenne ezzel kapcsolatosan, kérjük küldje meg számunkra az Ügyféladmin felületről a Támogatás/Új Kérés küldése alól, hogy segíthessünk.

  • wordpress telepítés, wordpress, adatbázis varázsló, adatbázis, manuális telepítés, Softaculous alkalmazástelepítő, 2023
  • 0 felhasználó találta hasznosnak ezt
Hasznosnak találta ezt a választ?

Kapcsolódó cikkek

Mért látom a "WordPress Account Compromise Alert" hibaüzenet a WP admin oldalamra belépve?

Mért látom a "WordPress Account Compromise Alert" hibaüzenet a WP admin oldalamra belépve? Mert...

Hogyan tehetjük biztonságosabbá honlapunkat, Wordpress és Joomla rendszerünket?

Egy 2016-ban készült statisztika szerint a világon körülbelül 37 ezer weboldalt fertőznek meg...

Wordpress áthelyezése másik domainra vagy mappába

Ha már van egy felépített Wordpress weboldala aktív domain vagy mappa alatt, és át szeretné ezt...

Wordpress admin jelszó módosítása

Ha nem tud bejelentkezni a WordPress admin felületére (a http://azondomainneve.hu/wp-admin...

Hogyan tudom költöztetni WordPress oldalam?

WordPress oldalát két módon tudja költöztetni, választhatja a manuális illetve a bővítmény általi...