Figyelem: Ezen cikkünkben a Redis beállításái lehetőségeit vesszük végig Wordpress oldal esetében. Amennyiben ismeretlen Ön számára a Redis szolgáltatás és hogy mire használhatja vagy még nem kapcsolta be a tárhelyén, úgy IDE kattintva kattintva éri el az ezt taglaló Tudásbázis cikkünket. Ha WordPress kezeléést, beleértve a bővítmények telepítését még korábban nem végzett úgy a WordPress alapok cikkünk lehet a segítségére.
A Redis szolgáltatás bekapcsolása önmagában nem elegendő, annak használatát konfigurálnia kell WordPress weboldala esetén. Ehhez három bővítmény valamelyikének használatát javasoljuk:
Redis Object Cache használata esetén:
A Redis Object Cache egy ingyenesen beszerezhető, kifejezetten a Redis szolgáltatáshoz használandó bővítmény. A bővítmény előnye, hogy csak a Redis használatára fókuszál, így bátran használható más cache bővítményekhez is, amelyek nem tartalmazzák ezt a lehetőséget.
A bővítményt a hivatalos WordPress bővítmény könyvtárból töltheti le, amit IDE kattintva ér el.
Miután telepítette és aktiválta a bővítményt, a weboldalhoz tartozó wp-config.php fájlban az alábbi sorokat szükséges létrehoznia:
define('WP_REDIS_SCHEME', 'unix');
define('WP_REDIS_PATH', '/tmp/redis.sock');
define('WP_REDIS_PASSWORD', 'REDISKULCS');
A fenti kódsorokat a "/* That's all, stop editing! Happy blogging. */" sor fölé illessze be és a 3. sorban szereplő REDISKULCS helyére pedig az Ügyféladmin fiókjának felületén generált kulcsot másolja be.
A wp-config.php fájl módosításainak mentését követően lépjen be a WordPress oldalának adminisztrátori felületére. A Redis Object Cache bővítményt a Beállítások/Redis elérés alatt tudja megnyitni vagy a felső menüsávban lévő Object Cache menüpontra kattintva.